Actualitat

Es celebra el Campionat de Catalunya Ocellaire modalitat Rapidesa 2016

FCC – Barcelona – 01/06/2016

El passat diumenge 29 de maig va celebrar-se el Campionat de Catalunya Ocellaire en la modalitat de Rapidesa al Pavelló Esportiu Josep Fabrega de Súria.

A les 8 del matí va iniciar-se la competició, amb un total de 619 ocells participants. El campionat va desenvolupar-se en el següent ordre:
– 1r pinsans
– 2n passerells
– 3r verdums
– 4t caderneres

Cap a les 16 hores es va donar per acabada la competició, amb èxit de participació i molt bon ambient.

Volem donar les gràcies a la Representació Territorial de Barcelona i al delegat ocellaire de la comarcal Manresa-Berga, el senyor Sebastián Pérez, a l’Ajuntament de Súria per la seva meravellosa acollida, i en especial a l’alcalde del municipi Josep M. Canudas i Costa per la seva presència al Campionat, i finalment, a tots els jutges i participants per mantenir ben viva un any més aquesta festa tradicional tan nostra.

Adjuntem la classificació del Campionat:

PINSANS

Posició – Participant – Rossinyols – Societat ocellaire

1 – Josep Freira Bofill – 118 – Torelló
2 – Francisco José Rodríguez Peña – 104 – Cornellà
3 – Jaime Vera Martín – 97 – La Vella de Ripollet
4 – Joan Codina Puig – 87 – La Vella de Ripollet
5 – Carlos Aguilera Peña – 86 – La Concordia
6 – Alejandro Barrera López – 85 – La Vella de Ripollet
7 – Barbara Rodríguez Jiménez – 83 – Santpedor
8 – Carlos Cortizo Cerro – 82 – Solsona
9 – Jaime Fernández Bravo – 80 – Badalona
10 – Mohamed El Hachmi – 77 – La Guixa

PASSERELLS

Posició – Participant – Societat ocellaire

1 – Rafael Aguilera Millan – El Rocío
2 – Francisco Valdivia Garcia – El Passerell
3 – Roman Ruiz Llamas – El Nido de Parets
4 – Alberto Lara Reina – Olesa
5 – Francisco Chimenez Jimenez – La Vella de Ripollet
6 – Francisco Chimenez Jiménez – La Vella de Ripollet
7 – Benito Pedrosa Cívico – La Truca
8 – Antonio Atencia Contreras – La Vella de Ripollet
9 – Ignacio Castellano Perez – Sant Llorenç
10 – Francisco Moroba Estor – (Sense puntuar)

VERDUMS

Posició – Participant – Societat ocellaire

1 – Jordi Giralt Belmonte – Esplugues
2 – Jordi Giralt Belmonte – Esplugues
3 – Francisco Cortes Atencia – La Vella de Ripollet
4 – Víctor Valenzuela Muñoz – La Remesa
5 – Pedro Garcia Zamora – Cornellà
6 – Esteban Pérez González – Granollers
7 – Jordi Giralt Belmonte – Esplugues
8 – Jose A. Arjona Martín – St. Vicenç dels Horts
9 – Francisco Moroba Estor – Estesa d’Agramunt
10 – Antonio Torres Rodríguez -(Sense puntuar)

CADERNERES

Posició – Participant – Societat ocellaire

1 – Tomas Lainez Molina – Castellarenca
2 – Caleb Atencia Palacios – La Vella de Ripollet
3 – Juan Fernández Corchado – Cornellà
4 – Francisco Rodríguez Cortés – Ca N’Oriach
5 – Juan Marquina Cáceres – Ca N’Oriach
6 – Dani Yuste Carmona – Les 4 Plomes
7 – Rubén Cortés Maya – Cornellà
8 – Diego Levante Cortés – (Sense puntuar)
9 -Francisco Moroba Estor – Estesa d’Agramunt
10 – Francisco Javier López Pallarés – Canovelles


Genèric CinegeticatPublicitat
%d bloggers like this: